Prahou s očima dokořán

Olšanské hřbitovy – osobnosti s odvahou

Vycházku zahájíme u vchodu nedaleko tramvajové zastávky Flora. V jeho blízkosti jsou pohřbeni Antonín Čížek ml., souzený v procesu s Omladinou, Josef Barák, spoluzakladatel Sokola a Karel Sladkovský, revolucionář z let 1848-1849. Procházkou dojdem ke společnému hrobu Sokolů, a vzpomeneme na první českou učitelku tělocviku Klemeňu Hanušovou. Nedaleko je místo společného odpočinku legendárních Jindřicha Fügnera, Miroslava Tyrše a Renáty Tyršové. Procházkou dojdeme k hrobu básníka a buřiče Viktora Dyka, poté se zastavíme u Jana Hubače, chlapce, který zemřel kvůli všeobecnému hlasovacímu právu. Dále se zastavíme u čs. legionáře Rudolfa Medka, generála Otakara Husáka, statečně bojujícího v několika válkách a Josefa Scheinera, díky kterému proběhl 28.říjen 1918 bez krveprolití. Vycházku zakončíme u hrobu generála Karla Kutlvašera, vojenského velitele Pražského květnového povstání v roce 1945.


Kde se sejdeme?

u vchodu, který se nachází nedaleko metra Flora, vedle tramvajové stanice Flora, naproti pobočce Generali České pojišťovny a.s., Praha 3


Ukončení vycházky

u vchodu, který se nachází v ulici Jana Želivského, Praha 3


Délka vycházky

přibližně 1,5 hodiny (1,5 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití