Prahou s očima dokořán

Kolem Dobytčího trhu

Při založení Nového Města pražského roku 1348 nechal Karel IV. vyměřit tři tržiště. To největší z nich měnilo několikrát své jméno. Zpočátku se mu říkalo Tržiště velké (Forum Magnum), rynk Novoměstský, rynk Hořejšího města, až od 15. století se vžilo označení Dobytčí trh. Od roku 1848 platí název Karlovo náměstí.

Ve své době bylo největším ve střední Evropě a jedním z největších zůstává dodnes. Během času prošlo změnami, které se týkaly jeho rozsahu i staveb. Přímo na jeho ploše stálo několik nedochovaných budov. Příkladem může být třeba kaple Božího těla nebo tzv. Slanečková bouda. Dnešní podoba s parkem je až z 19. století. Autorem jeho řešení byl v letech 1884-1885 zahradní architekt František Thomayer. My si při vycházce ukážeme několik zajímavých staveb přímo na náměstí – Braunův dům, kostel sv. Ignáce s bývalou novoměstskou jezuitskou kolejí, Faustův dům a další. Ale vydáme se i do blízkého okolí, abychom se pokusili určit, kde stávaly Svatováclavské lázně, prohlédli si Hlávkovu kolej, kostel sv. Cyrila a Metoděje. Budeme v ulicích také hledat mouchu i lysohlávky.


Kde se sejdeme?

před Novoměstskou radnicí na Kalově náměstí


Ukončení vycházky

před budovou ČVUT


Délka vycházky

přibližně 2 hodiny (cca 2km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití