Barrandov – továrna na sny ve městě snů

Na vycházce se seznámíme s historií tohoto zahradního města „za Prahou a přece v Praze“ a samozřejmě i s osobami, které stály u jeho zrodu. Tedy především s ing. Václavem M. Havlem, stavitelem (a pozdějším otcem prezidenta Václava Havla) a jeho bratrem Milošem, který byl filmovým producentem, podnikatelem… a především hnacím motorem realizace barrandovských snů obou bratří. K tomu bylo zapotřebí i moderních architektů, Maxe Urbana, Vladimíra Grégra a mnoha dalších.

V souvislosti s Barrandovskými ateliéry určitě vzpomeneme na průkopníky kinematografie bratry Lumiéry, po nichž je zde pojmenovaná ulice. Budeme obdivovat tempo, kterým byly ateliéry postaveny, a zmíníme také osud českého filmu mezi válkami i v době pozdější. A co významných hereckých osobností zde bylo možno potkat!

Kdo něco znamenal, dal si dostaveníčko ve zdejší vyhlídkové restauraci. Pochutnal si na znamenitém jídle a pití, popovídal si s přáteli i obchodními partnery, zatančil si… A kdo měl sportovního ducha, mohl si zaplavat v bazénu umístěném pod barrandovskou skálou.  Současně mezi těmito dvěma objekty vyrůstala řada vilek pro pohodlné bydlení. Luxus – dalo by se říct – ale ten není zárukou štěstí. Vzpomeňme aspoň na pár zdejších obyvatel. Kterých? Nechte se překvapit…!

Důležité informace

Sejdeme se

Kříženeckého náměstí na autobusové zastávce Filmové ateliéry

(Jezdí tam např. bus č. 105 od Smíchovského nádraží. je nutno počítat se delšími intervaly)

Délka

přibližně 1,5 hodiny

Ukončení vycházky

na zastávce Filmové ateliéry

Průvodce

Šárka Semanová

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Termíny vycházek

Ceník vycházky

150,- Kčplné vstupné
  • Zvýhodněné vstupné (65+ a studující): 100,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Možnost koupit lístek v prodejně Freshlabels Store na adrese:
  • Panská 9, Praha 1
  • Po - Ne 10:00 - 20:00
  • Na místě u průvodce je platba možná v hotovosti, s příplatkem 50,- Kč.