Betlémská kaple s výstavou betlémů

Advent a Vánoce máme spjaty s narozením Spasitele v Betlémě, v Domu chleba“. Malá nevýrazná vesnička, ve které tiše došlo ke změně světa. Naše pražská Betlémská kaple je vlastně také takovým místem, kde se měnily dějiny Českého království. Kaple Neviňátek je spojená s působením Mistra Jana Husa či Jakoubka ze Stříbra. V první části vycházky si projdeme interiéry kaple i Domu kazatelů. Čekají nás nástěnné malby inspirované Velislavovou biblí či Jenským kodexem, ukážeme si kazatelnu, ze které dštil Mistr oheň na odpustky (pouze kopie), nebo třeba studnu, která je starší než samotná kaple a byl pro ní zbudován speciální vchod, aby měšťané mohli i nadále chodit pro vodu.

V další části vycházky navštívíme běžně nepřístupné podzemní prostory. Některé jsou starší než samotná kaple a jiné vznikají až po druhé světové válce. Zde Vás čeká výstava betlémů, o jejichž historii a proměnách si také něco povíme.

Na místě je třeba zaplatit vstupné do Betlémské kaple: plné 60 Kč/senioři a studenti 30 Kč + výstava Betlémů má vstup plné 100 Kč/ snížené 50 Kč na osobu v hotovosti

Důležité informace

Datum a čas

3.12. 2022 v 15:00

Sejdeme se

před vstupem do pokladny, kde si zakoupíme vstupenky a poté se od 15h bude začínat před kaplí na náměstí u světelné instalace na fasádě kaple.


Délka

přibližně 1,5 hodiny

Ukončení vycházky

v Betlémské kapli

Průvodce

Lenka Kliková

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Koupit vstupenkuUplatnit voucher ze Slevomatu

Ceník vycházky

200,-plné vstupné
  • Zvýhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Platba u průvodce možná do naplnění vycházky, příplatek 50,-Kč.