Betlémská kaple a uličky Starého Města

Betlém, „Dům chleba“, máme spjatý s narozením Spasitele. Malá nevýrazná vesnička, ve které tiše došlo ke změně světa. Naše pražská Betlémská kaple je vlastně také takovým místem, kde se měnily dějiny Českého království. Kaple Neviňátek je spojená s působením Mistra Jana Husa, Jakoubka ze Stříbra či Tomáše Müntzera. V první části vycházky si projdeme interiéry kaple i Domu kazatelů. Čekají nás nástěnné malby inspirované Velislavovou biblí či Jenským kodexem, ukážeme si kazatelnu, ze které dštil Mistr oheň na odpustky (pouze kopie), nebo třeba studnu, která je starší než samotná kaple a byl pro ní zbudován speciální vchod, aby měšťané mohli i nadále chodit pro vodu. A na závěr Vás čeká příjemné překvapení.

V další části vycházky si obejdeme náměstí a povíme si něco k Vojtovi Náprstkovi a jeho muzeu. Uličky Liliová, Zlatá a Anenská nás obdarují množstvím půvabných domovních znamení: Červená židle, Zlatý zajíc či Kolečková brusle. Tajemné průchody nás zavedou až k samotným templářům, Václavu Havlovi, Evě Jiřičné či k Davidu Černému. Cestou nemineme smějící se patník. V samém závěru vycházky nás čeká třešnička na dortu – návštěva románských sklepení Domů pánů z Kunštátu a Poděbrad.

Na místě je třeba zaplatit vstupné do Betlémské kaple: plné 60 Kč/senioři a studenti 30 Kč +  v Domě se platí 30 Kč na osobu v hotovosti (doporučujeme mít přesnou částku).

Důležité informace

Datum a čas

13.8. 2022 v 15:00

Sejdeme se

před vstupem do pokladny, kde si zakoupíme vstupenky a poté se od 15h bude začínat před kaplí na náměstí u světelné instalace na fasádě kaple.


Délka

přibližně 2 hodiny

Ukončení vycházky

Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad

Průvodce

Lenka Kliková

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Koupit vstupenkuUplatnit voucher ze Slevomatu

Ceník vycházky

200,-plné vstupné
  • Zvýhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Platba u průvodce možná do naplnění vycházky, příplatek 50,-Kč.