Betlémská kaple

Betlém, „Dům chleba“, máme spjatý s narozením Spasitele. Malá nevýrazná vesnička, ve které tiše došlo ke změně světa. Naše pražská Betlémská kaple je vlastně také takovým místem, kde se utvářely dějiny Českého království. Kaple Neviňátek je spojená s působením Mistra Jana Husa, Jakoubka ze Stříbra či Tomáše Müntzera. V první části vycházky si projdeme interiéry kaple i Domu kazatelů. Čekají nás nástěnné malby inspirované Velislavovou biblí či Jenským kodexem, ukážeme si kazatelnu, ze které dštil Mistr oheň na odpustky (pouze kopie), nebo třeba studnu, která je starší než samotná kaple a byl pro ní zbudován speciální vchod, aby měšťané mohli i nadále chodit pro vodu.

Během prohlídky také navštívíme běžně nepřístupná sklepení, kde uvidíme gotické základy či kostru muže z 15.st. Prohlídka bude zakončena v Domě kazatele, kde navštívíme Husův pokoj a expozici věnovanou jeho osobě.

Na místě je třeba zaplatit vstupné do Betlémské kaple: plné 90 Kč/senioři a studenti 60 Kč (z toho 30 Kč je za extra vstup do sklepení)

Důležité informace

Datum a čas

19.2. 2023 ve 14:00

Sejdeme se

před vstupem do pokladny, kde si zakoupíme vstupenky a poté se od 15h bude začínat před kaplí na náměstí u světelné instalace na fasádě kaple.


Délka

přibližně 1,5 hodiny

Ukončení vycházky

v Betlémské kapli

Průvodce

Lenka Kliková

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Koupit vstupenku

Ceník vycházky

200,-plné vstupné
  • výhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Ke každé transakci účtuje Gooout servisní poplatek v hodnotě 15 Kč.
  • U průvodce přímo na místě je možná platba v hotovosti za příplatek 50 Kč.