Královskou cestou I. – Staré Město

Královskou cestou, nebo alespoň její částí, projde snad každý návštěvník Prahy.  Trasa vede historickým centrem kudy nový panovník procházel v den korunovace, představoval se lidu a přijímali jeho holt, aby se v cíli prostřednictvím slavnostního církevního obřadu stal  legitimním králem nebo královnou.

Problém Královské cesty byly v posledních letech davy turistů. Využili jsme proto jedinečné příležitosti poněkud klidnějšího léta a připravili pro Vás sérii čtyřech vycházek, kde spojíme staroměstské, malostranské a hradčanské ulice se slavnostními průvody panovníků a připomeneme si podstatné události našich dějin. Jednotlivé etapy na sebe místě navazují, nicméně projít si je můžete i na přeskáčku, o nic nejste ochuzeni.

V první části projdeme od Prašné brány přes Staroměstské a Malé náměstí, Karlovou ulicí až na Křížovnické náměstí. Zastavovat se budeme každou chvilku, protože budeme procházet jedním z nejatraktivnějších center Evropy. Na tomto místě se prolíná život středověkého člověka, jedinečná kombinace architektury několika století, velké evropské dějiny  i docela malé lidské příběhy. Setkáme s domácí dynastii Přemyslovců, s Lucemburky pozvedajícími Prahu do centra evropské politiky, s Habsburky, se kterými naše země prožily více jak tři staletí, i s událostmi nedávnými, které si možná někteří z nás i pamatují.

Důležité informace

Sejdeme se

před Prašnou bránou

Délka

přibližně 2 hodiny (1,5 km)

Ukončení vycházky

Křížovnické náměstí

Průvodce

Eva Losenická (Brízová)

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Termíny vycházek

Chci upozornit na nový termín vycházky

Ceník vycházky

200,-plné vstupné
  • Zvýhodněné vstupné (65+ a studující): 100,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Na místě u průvodce je platba v hotovosti možná. S rezervací za avizovanou cenu, bez rezervace s příplatkem 50,- Kč.