Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Členové významných českých šlechtických rodů se do dějin zapsali nejen jako držitelé významných úřadů a účastníci mocenských zápasů, ale také jako mecenáši a sběratelé umění. K nejaktivnějším podporovatelům umělecké tvorby patřili Lobkowiczové. V průběhu staletí tento rod shromáždil mimořádně cenné sbírky.

V rodinné portrétní galerii si připomeneme nejvýznamnější osobnosti rodu Lobkowiczů i s nimi spřízněných šlechtických rodin, především Pernštejnů a Rožmberků, i panovníky z habsburské dynastie, za jejichž vlády tito šlechtici působili. Uvidíme kopii slavné sošky Pražského Jezulátka, kterou do Prahy přivezla Marie Manrique de Lara, matka Polyxeny z Lobkowicz. Prohlédneme si vzácné jídelní servisy, výběr cenných předmětů z lobkowiczké klenotnice i část lobkowiczké sbírky historických zbraní. V nedávné době byla rozšířena hudební expozice. Díky sběratelské aktivitě Lobkowiczů dnes v jejich pražském paláci můžeme obdivovat také díla mistrů evropského malířství – Lucase Cranacha staršího, Pietera Bruegela staršího, Diega Velázqueze či Canaletta. Prohlídka zahrnuje i historické sály a kapli s barokní výzdobou; z palácové terasy se otvírá jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu.

Na místě se platí vstupné do objektu. Standardní cena činí 290 Kč, nám však byla nabídnuta speciální cena 120 Kč na osobu.

Důležité informace

Datum a čas

11.2.2023 v 15:00

Sejdeme se

na nádvoří Lobkowiczského paláce, Jiřská 3 v areálu Pražského hradu: nezaměňujte s malostranským Lobkowiczkým palácem, který je sídlem Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

Délka

přibližně 2 hodiny

Ukončení vycházky

Po skončení komentované prohlídky budete moci zůstat v expozici a podrobněji si prohlédnout exponáty, které vám zaujmou. Při individuální prohlídce můžete využít audioprůvodce (v ceně vstupenky).

Průvodce

Alexandra Brabcová

Koupit vstupenku

Ceník vycházky

200,-plné vstupné
  • výhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Ke každé transakci účtuje Gooout servisní poplatek v hodnotě 15 Kč.
  • U průvodce přímo na místě je možná platba v hotovosti za příplatek 50 Kč.
Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.