Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Členové významných českých šlechtických rodů se do dějin zapsali nejen jako držitelé významných úřadů a účastníci mocenských zápasů, ale také jako mecenáši a sběratelé umění. K nejaktivnějším podporovatelům umělecké tvorby patřili Lobkowiczové. V průběhu staletí tento rod shromáždil mimořádně cenné sbírky.

V rodinné portrétní galerii si připomeneme nejvýznamnější osobnosti rodu Lobkowiczů i s nimi spřízněných šlechtických rodin, především Pernštejnů a Rožmberků, i panovníky z habsburské dynastie, za jejichž vlády tito šlechtici působili. Uvidíme kopii slavné sošky Pražského Jezulátka, kterou do Prahy přivezla Marie Manrique de Lara, matka Polyxeny z Lobkowicz. Prohlédneme si vzácné jídelní servisy, výběr cenných předmětůz lobkowiczké klenotnice i část lobkowiczké sbírky historických zbraní. V nedávné době byla rozšířena hudební expozice. Díky sběratelské aktivitě Lobkowiczů dnes v jejich pražském paláci můžeme obdivovat také díla mistrů evropského malířství – Lucase Cranacha staršího, Pietera Bruegela staršího, Diega Velázqueze či Canaletta. Prohlídka zahrnuje i historické sály a kapli s barokní výzdobou; z palácové terasy se otvírá jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu.

Na místě se platí vstupné do objektu. Standardní cena činí 290 Kč, nám však byla nabídnuta speciální cena 120 Kč na osobu.

Důležité informace

Sejdeme se

na nádvoří Lobkowiczského paláce, Jiřská 3 v areálu Pražského hradu: nezaměňujte s malostranským Lobkowiczkým palácem, který je sídlem Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

Délka

přibližně 2 hodiny

Ukončení vycházky

Po skončení komentované prohlídky budete moci zůstat v expozici a podrobněji si prohlédnout exponáty, které vám zaujmou. Při individuální prohlídce můžete využít audioprůvodce (v ceně vstupenky).

Průvodce

Alexandra Brabcová

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Termíny vycházek

Chci upozornit na nový termín vycházky

Ceník vycházky

200,- Kčplné vstupné
  • Zvýhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Na místě u průvodce je platba v hotovosti možná. S rezervací za avizovanou cenu, bez rezervace s příplatkem 50,- Kč.