Kolem nádraží

Víte co znamenalo na dražín ? Z tohoto slovního spojení vzniklo to naše „nádraží“. Vycházka nás zavede do samého středu Prahy, kde se setkává hned několik dopravních uzlů a mísí se mezi sebou tramvaje, chodci, dunící magistrála a v neposlední řadě nádražní provoz. Dnes ale nikam nespěcháme….

Masarykovo nádraží drží řadu nej….Zde byly NEJprve probořeny barokní hradby, aby tudy byla přivedena železniční doprava do Prahy, dnes je NEJstarším koncovým nádražím v Evropě. Povíme si o vlečce, která vedla skoro až na Náměstí Republiky, čekají nás místa, která se v průběhu času významně proměnila. Bývalá kolejiště i budovy Denisova nádraží umístěného u městské Poříčské brány, místa známá jako Na Blátě, V Dolíku nebo Vendelínu, U Bílého chrta či Čapkova zahrada

Připomeneme si osudný den 8.5.1945, historii i zvláštní název křižovatky U Bulhara, podíváme se na místa zvaná Hrabovka, usedlost Krenovka, ale také Komotovka, Šibeniční vrh nebo dům Martina Nedobyla. Projdeme se po bývalých spojovacích tratích mezi Hlavním a Masarykovým nádražím a následně se ocitneme u nového podchodu na Hlavní nádraží. Cestou se zastavíme u několika domů s překrásnou secesní architekturou a ve Vrchlického sadech, kde byla překrásná grota s jezírkem a vodopádem.

Důležité informace

Sejdeme se

u tramvajové zastávky Těšnov

Délka

přibližně 2 hodiny

Ukončení vycházky

Vrchlického sady

Průvodce

Miroslav Křižan

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Termíny vycházek

Chci upozornit na nový termín vycházky

Ceník vycházky

200,- Kčplné vstupné
  • Zvýhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Na místě u průvodce je platba v hotovosti možná. S rezervací za avizovanou cenu, bez rezervace s příplatkem 50,- Kč.