Netradiční dárek


Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

Lenka, Eva, Alexandra, Stanislava a Mirkové,
Vaši Průvodci Prahou s očima dokořán

Jak jsme začali


Když mi bylo 16 let, jezdila jsem pravidelně na vodu. Když byla jen možnost, šla jsem na hrad Rožmberk, do zámku v Krumlově či do kláštera ve Vyšším Brodu či v Zlaté Koruně. Do teď si pamatuju, jak jsem jednoho večera seděla u praskajícího ohně, hvězdy nad hlavou a říkala si, že by bylo skvělé mít takovou brigádu. Bohužel jsem tehdy nesebrala dost odvahy.
Když jsem se ve svých 36 letech rozhodla změnit život a hledala jsem novou cestu pro sebe, vzpomněla jsem si na svou lásku k historii a památkám. Začala jsem provádět na hradě Karlštejn, později v Senátu ČR a na Staroměstské radnici. Díky mé kolegyni Evě, která vycházky založila z podobných důvodů a prostě protože má historii ráda, jsem sebrala odvahu a začala provádět i po Praze. Velká část průvodců říká, že dělat dvouhodinové vycházky pro Čechy, kteří mají rádi historii, je náročné na přípravu. Je to pravda, ale musím říct, že to mě na mé práci asi nejvíc baví: připravovat vycházky mých srdcovek a doufat, že si daná místa také zamilujete. Chtěla bych tedy touto cestou poděkovat Evě, že tak změnila můj život, a také Vám, kteří s námi chodíte, usmíváte se a nosíte mi na oplátku pohledy z Vašich oblíbených míst.

A jak začala Eva?
Nápad pravidelných komentovaných vycházek Prahou vznikl jedné letní neděle v 7 hodin ráno na Karlově mostě. Příští neděli už přišlo asi 20 přátel a začali jsme vycházet pravidelně. Připojovali se další průvodci a ze vzrušených diskusí o architektuře, osobnostech, zážitcích a historii se objevovala nová témata. Každý přinesl nejen svoji vycházku, ale také své zájmy a svoji osobnost. A naše největší radost? Když si z naší nabídky vyberete TO svoje téma a podíváte se na Prahu s očima dokořán.