Praha není jen historický střed města, za jeho hranicemi najdeme velice zajímavé lokality. Jednou z takových lokalit je bezpochyby Bubeneč. Tentokrát si projdeme oblastí Bubenče od krásné funkcionalistické stavby Richarda F. Podzemného, kolem vil postavených podle návrhu Jaromíra Krejcara, Josefa Gočára nebo dvojice pražských německých architektů Ernsta Mühlsteina a Viktora Fürtha. Připomeneme slavnou podnikatelskou rodinu Petschků. Řekneme si, kdo byl Vojtěch Lanna, i co byla slavná krejčovská slavnost „Slamník“.
Bubeneč je dnes tvořen několika architektonickými celky. Takzvaný starý Bubeneč najdeme v blízkosti kostela sv. Gotharda, u hostince Na Slamníku, u Bubenečského nádraží a také ve středu čtvrti na západním okraji Stromovky. Jižně odtud leží vilová oblast, které výstavba byla zahájena již ve druhé polovině 19. století a kde najdeme vilu Lannovu, Petschkovu nebo Suchardovu. Část na jihozápadě a západě čtvrti je tvořena bytovými domy postavenými podle urbanistického plánu A. Engela, jejichž výstavba začala ve dvacátých letech 20. století. V severní části najdeme pozůstatky někdejší průmyslové výstavy – renesančního Císařského mlýny, papírem a čističky vod. V bubenečských vilách se dnes nachází celá řada zastupitelských úřadů.
Kde se sejdeme?
před Skleněným palácem; nám. Svobody čp.1, Praha 6 - Dejvice
Ukončení vycházky
před vchodem do areálu vily Otto Petschka /rezidence velvyslance USA; na rohu ulic Bubenečská a Ronalda Reagana
Délka vycházky
přibližně 2h (1,5km)
Cena vstupenky:
200
Kč
Zvýhodněné vstupné
Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.
Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.