Prahou s očima dokořán

Janáčkovo nábřeží

Vltava byla v historii přirozenou součástí města. Město a řeka vzájemně prostupovaly, neexistovala pevná nábřeží. Na levém vltavském břehu velmi často až k řece sahaly zahrady letohrádků. To se začalo měnit od konce 18. století, kdy zahrady vystřídaly první manufaktury a v průběhu 19. století továrny. Na Smíchově to byly především kartounky.

Od poloviny 19. st. se tvář řeky mění. Vzniká projekt „kanalizace“ = regulace toku v pevném, kamennými zdmi ohrazeném korytě. To má jednak chránit před povodněmi a jednak zajistit úplnou splavnost řeky. Souběžně s budováním nábřežních zdí vznikají komunikace s luxusními nájemní domy.

Janáčkovo nábřeží patří mezi nejkrásnější v Praze. Od 70. let 19. století zde bylo vybudováno přes třicet domů. Nejen ty si na vycházce prohlédneme, všimneme si také unikátního díla plavební komory Smíchov a Malostranské vodárenské věže.


Kde se sejdeme?

před Café Savoj – Vítězná 124/5, Praha 5 - Malá Strana


Ukončení vycházky

roh Janáčkova nábřeží a Lidické ulice


Délka vycházky

přibližně 2h (1,5km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití