Prahou s očima dokořán

Nový Svět, romantika křivolakých uliček

Chcete zažít romantickou atmosféru na dohled od Pražského hradu a šlechtických paláců? Pak nejlépe na vycházce Novým Světem. Sejdeme se u sousoší Tychona Brahe a Jana Keplera a projdeme Pohořelcem, Loretánskou ulicí přes náměstí k Loretě a Kapucínům. Z kopečka dolů Černínskou ulicí dojdeme k Novému Světu, který si podrobně prohlédneme, a vycházku ukončíme před kostelem svatého Jana Nepomuckého v Kapucínské ulici.

Nový Svět vyrostl v údolí potoka Brusnice, při staré pěší cestě z Břevnovského kláštera na Pražský hrad podél zdi klášterní zahrady kapucínů. Původními obyvateli byli lidé chudí, služnou vázaní k hradu, katedrále, Loretě nebo některému z blízkých paláců. Nezdravé vlhké prostředí, málo sluníčka, žádná kanalizace, početné rodiny v jedné místnosti – to byla každodenní realita. Postupem doby se životní podmínky zlepšovaly, lidí v místnostech ubývalo a dřívější chudinský ráz se změnil na malebný až starosvětský.  Není se co divit, že místo učarovalo umělcům, bohémům a nám všem, kteří sem chodíme jen tak, pro potěšení.


Kde se sejdeme?

zastávka tram Pohořelec, u sousoší Tychona Brahe a Johanna Keplera


Ukončení vycházky

před kostelem sv. Jana Nepomuckého; Kanovnická ulice, Hradčany


Délka vycházky

přibližně 2h

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.