Prahou s očima dokořán

Olšanské hřbitovy – osobnosti s odvahou

Vycházku zahájíme u vchodu nedaleko tramvajové zastávky Flora. V jeho blízkosti jsou pohřbeni Antonín Čížek ml., souzený v procesu s Omladinou, Josef Barák, spoluzakladatel Sokola a Karel Sladkovský, revolucionář z let 1848-1849. Procházkou dojdem ke společnému hrobu Sokolů, a vzpomeneme na první českou učitelku tělocviku Klemeňu Hanušovou. Nedaleko je místo společného odpočinku legendárních Jindřicha Fügnera, Miroslava Tyrše a Renáty Tyršové. Procházkou dojdeme k hrobu básníka a buřiče Viktora Dyka, poté se zastavíme u Jana Hubače, chlapce, který zemřel kvůli všeobecnému hlasovacímu právu. Dále se zastavíme u čs. legionáře Rudolfa Medka, generála Otakara Husáka, statečně bojujícího v několika válkách a Josefa Scheinera, díky kterému proběhl 28.říjen 1918 bez krveprolití. Vycházku zakončíme u hrobu generála Karla Kutlvašera, vojenského velitele Pražského květnového povstání v roce 1945.


Kde se sejdeme?

u vchodu, který se nachází nedaleko metra Flora, vedle tramvajové stanice Flora, naproti pobočce Generali České pojišťovny a.s., Praha 3


Ukončení vycházky

u vchodu, který se nachází v ulici Jana Želivského, Praha 3


Délka vycházky

přibližně 1,5 hodiny (1,5 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.