Prahou s očima dokořán

Petr Brandl – příběh bohéma

Vycházka na jedinečnou výstavu pořádanou Národní galerií v Praze představí životní i umělecký příběh jednoho z nejlepších českých barokních malířů. Uvidíme oltářní obrazy, portréty, ale i žánrové malby, v nichž se odráží bohémské rysy osobnosti Petra Brandla.

Malířův život byl plný kontrastů. Na jedné straně byl oceňován pro své malířské mistrovství. Mezi jeho zákazníky patřili přední šlechtici i církevní hodnostáři, pro něž tvořil obrazy přesvědčivě vyjadřující hlubokou zbožnost. Dodnes obdivujeme jeho jedinečnou práci se světlem, pro niž byl později nazván „malířem světla“. Na druhé straně se pro svůj neuspořádaný životní styl dostával opakovaně do potíží. Ve snaze vyrovnat se životnímu stylu šlechty dokázal promrhat vysoké částky získané za svá díla. Ke klíčovým pramenům o jeho životě patří soupisy zboží (mnohdy luxusního), za něž obchodníkům dlužil platby, a stížnosti jeho manželky na zanedbávání rodiny. Přestože byl umělcem mimořádně dobře placeným, zemřel v naprosté chudobě.

Výstava představuje také výsledky restaurátorských prací, které výstavě předcházely, a ukáže některé zajímavé detaily, které na Brandlových obrazech odhalil průzkum s použitím moderních zobrazovacích metod.

Pro vstup do expozice je třeba uhradit vstupné – dospělí Kč 270, studenti a senioři 65+ Kč 170.

Termín vycházky:

28.12.2023 ve 14:30


Kde se sejdeme?

u pokladny Národní galerie ve Valdštejnské jízdárně (Valdštejnská 3, Praha 1)


Ukončení vycházky

přímo v expozici, kterou si bude možné doprojít vlastním tempem


Délka vycházky

přibližně 1,5 hod

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Prahou s očima dokořán s.r.o.
Křivá 2627/15, 130 00  Praha 3

Podmínky použití