Prahou s očima dokořán

Schwarzenberský palác – baroko

Expozice Staří mistři, kterou umístila Národní galerie v Praze do krásného renesančního Schwarzenberského paláce, zahrnuje četná díla barokních malířů a sochařů, kteří tvořili v českých zemích i v jiných evropských uměleckých centrech v 17. a v první polovině 18. století. Právě tomuto plodnému tvůrčímu období je věnována tato vycházka.

Skutečným klenotem je jediné Rembrandtovo dílo na území České republiky – světoznámý obraz Učenec ve studovně. Nová cenná díla vznikala v období baroka pro výzdobu chrámů a klášterů; v expozici uvidíme oltářní obrazy českých mistrů – například Karla Škréty – a také Umučení sv. Tomáše objednané pro malostranský kostel zasvěcený tomuto světci u Petra Paula Rubense.

V bývalé palácové kapli můžeme obdivovat působivou dřevořezbu zpodobňující ukřižovaného Krista od Matyáše Bernarda Brauna, na niž ze stěny hledí dobové portréty šlechticů i umělců, včetně autoportrétů Petra Brandla, Jana Kupeckého a Václava Vavřince Reinera. Prostřednictvím průhledu je s expozicí propojen mariánský sloup na Hradčanském náměstí. V období baroka se rozvíjela i krajinomalba a tvorba zátiší; i tyto žánry jsou v expozici významně zastoupeny.

Pro vstup do sbírkové expozice je třeba uhradit vstupné – základní cena je Kč 220, snížené vstupné Kč 120 platí např. pro seniory 65+. Pro návštěvníky mladší 26 let je vstup zdarma. 


Kde se sejdeme?

u pokladny Národní galerie


Ukončení vycházky

v expozici, kdy po komentované prohlídce bude čas na individuální zastavení u jednotlivých uměleckých děl podle Vašeho zájmu.


Délka vycházky

přibližně 1,5h

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Prahou s očima dokořán s.r.o.
Křivá 2627/15, 130 00  Praha 3

Podmínky použití