Prahou s očima dokořán

Staroměstské uličky II.

V dalším díle této vycházky se budeme pohybovat ve Staroměstských uličkách mezi Betlémským náměstím a Řetězovou ulicí. To, že Betlémská kaple není až tak stará jak se zdá, je známé, ale víte kde tam stával další kostel? Ukážeme si půvábná zákoutí a kam na kávu, povíme si něco k Vojtovi Náprstkovi a jeho muzeu.

Uličky Liliová, Zlatá a Anenská nás obdarují množstvím půvabných domovních znamení: Červená židle, Zlatý zajíc či Kolečková brusle. Tajemné průchody nás zavedou až k samotným templářům, Václavu Havlovi, Evě Jiřičné či k Davidu Černému. Cestou nemineme smějící se patník. V samém závěru vycházky nás čeká třešnička na dortu – návštěva románské perly Prahy, sklepení Domů pánů z Kunštátu a Poděbrad.

Kdo bude chtít může navštívit románské sklepení za extra poplatek 50 Kč, který není zahrnutý v ceně prohlídky.

 


Kde se sejdeme?

před Betlémskou kaplí (před fasádou do náměstí)


Ukončení vycházky

ulice Řetězová


Délka vycházky

přibližně 1,5 hodiny (1,5 km až 2 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití