Prahou s očima dokořán

Z Petřína na Malou Stranu

Poznejte s námi vrch Petřín a jeho malostranskou stráň s úžasnými výhledy a tichými zákoutími. Dozvíte se, že dnešní místo odpočinku a romantických schůzek má poněkud dramatičtější minulost.

Vydáme se z Pohořelce, přes Strahovský klášter podél gotického opevnění až na temeno petřínské stráně. Pod dohledem Petřínské rozhledny inspirované 5x vyšší Eiffelovou věží se dozvíme středověkou temnou minulost Petřína, okolnosti zřízení kostela s u nás nezvyklým zasvěcením sv. Vavřinci a prohlédneme si nově opravenou křížovou cestu. Povíme si o historii oblíbeného bludiště, do kterého navzdory všem elektronickým lákadlům děti stojí fronty.

Po Petřínských schodech zajdeme k soše Panny Marie v Exilu odkud se nám otevře jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu. Každou roční dobu i denní hodinu  je trochu jiný a přesto vždy uchvátí. Projdeme Velkou Strahovskou zahradu, podíváme se na paláce Lobkowiczů a Šporků, dnes proměněné na velvyslanectví.  Uvidíme domy kde žily významné osobnosti nebo třeba sochu, která zdobívala Karlův most.  Uslyšíme příběhy o divoké italské povaze, trzích, životu v přepychových palácích nebo o touze po svobodě.

 


Kde se sejdeme?

zastávka tram "Pohořelec", u sousoší Johanna Keplera a Tychona de Brahe


Ukončení vycházky

v ulici Tržiště


Délka vycházky

přibližně 2h (3 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.