Prahou s očima dokořán

Zapomenutá Libeň

Víte, proč se říkalo „Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni“?  Možná máme vysvětlení… Ale protože to už dávno neplatí, zveme Vás na vycházku do Libně.

Libeň je pražská čtvrť při pravém břehu Vltavy sousedící s Karlínem, Trojou, Kobylisy, Prosekem, Vysočany a Žižkovem. Vývoj určovala blízkost řeky i poloha na příjezdu do historických pražských měst. Při potoku Rokytce bývala „ležení“ vojsk před Prahou, na svazích rostla vinná réva. Postupně vznikaly rozlehlé usedlosti, prospívala zde velká židovská komunita a místo se pro svoji malebnost dokonce stalo letním sídlem primátorů.  Rozvoj průmyslu podobu Libně razantně změnil . Manufaktury, továrny, pavlačové domy i chudinské osady ji vtiskly charakter průmyslového předměstí. Dnes v Libni najdeme již jen ostrůvky staré zástavby v zcela moderní a architektonicky zajímavé zástavbě. Vycházka nadchne osobitou atmosférou turisticky opomíjené čtvrti.


Kde se sejdeme?

u Libeňské synagogy; Ludmilina 601/4, Praha 8 - Libeň


Ukončení vycházky

u stanice metra Palmovka


Délka vycházky

přibližně 2h

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.