Aktuální program

 

23.04.2024 v 18:00
Staroměstské uličky
Staroměstské uličky s klikatostí a zdánlivě nesmyslnými směry prozrazují svůj živelný a nikým neplánovaný původ. Snad právě proto nám je v nich tak dobře.
27.04.2024 v 14:00
Od špitálu k nemocnici
Hodně zdraví, to si přejeme navzájem a není to jenom fráze. Co ale dělat, když se zdraví pokazí? Dnes jdeme k lékaři, do nemocnice, ale jak to bylo dříve?
28.04.2024 v 10:30
Polední zvonění naživo – VYPRODÁNO
Pohled na zvony i zvuk jejich bití rozléhající se městem májí zvláštní kouzlo. Na vycházce se podíváme na dvě samostatně stojící zvonice Nového Města. V jedné z nich budeme mít výjimečnou možnost vidět polední zvonění v podání zručných zvoníků a následně se vlastnoručně dotknout zvonu.
01.05.2024 v 16:00
Praha – sídlo diplomatů I. Hradčany a Malá Strana
Vycházka nás provede světem diplomatů, okolo budov spojených s diplomacií v českých zemích. Nebude chybět povídání o hlavních aktérech jakými byli Jan Masaryk, Edvard Beneši...
04.05.2024 ve 14:00
Slovanské Emauzy
Benediktinský klášter Na Slovanech patří k významným památkám Prahy. Jako jeden z mála klášterů má zachovaný gotický kostel i křížovou chodbu s velice cennými nástěnnými malbami z doby svého založení odkazující na svého zakladatele Karla IV.
05.05.2024 v 14:00
Praha pod Prahou – neviditelné město
Málokdo ví, že při procházce Starým Městem se často pohybujeme na úrovni prvních pater románských domů. Pod našimi nohama se tedy nachází ještě jedna Praha, ta neviditelná, o níž si budeme povídat. Budeme hledat a objevovat objekty...
08.05.2024 ve 14:00
Nebeský Jeruzalém
Podívejme se, co zůstalo z plánů Karla IV.  na ideální město postavené podle křesťanské symboliky. Projdeme si dnes trochu opomíjený Karlov a navštívíme krásný kostel sv. Karla Velikého založeného samotným císařem.
11.05.2024 v 14:15
Hledáme letní byt. Zn. Černošice – 2. část
V poslední čtvrtině 19. st. začala v dosahu Prahy vznikat letoviska, tedy vilové osady sloužící k odpočinku rodin převážně vyšší střední vrstvy. během této vycházky si představíme osadu Černošice a ukážeme si díla předních českých architektů.
11.05.2024 ve 14:00
Strahovský klášter
Strahovský klášter patří k nejstarším klášterům vzniklých na našem území a v době svého vzniku patřil k největším klášterním komplexům střední Evropy. Společně si projdeme přízemní prostory bývalého konventu a poté vystoupáme do 1. patra Obrazárny...
11.05.2024 v 16:30
Hradčany
Hradčany a Nerudovu ulici snad zná každý návštěvník, který kdy do Prahy zamířil. Jsou součástí prastaré Královské cesty na Pražský hrad, dějiny tudy kráčely už v době, kdy pravobřežní část Prahy zatím čekala na svůj rozvoj. I my budeme následovat kroky panovníků, i když opačným směrem.
12.05.2024 v 14:00
Kolem nádraží
Víte, co znamenalo „na dražín“? Vycházka nás zavede do samého středu Prahy, do míst kde se setkává hned několik dopravních uzlů a mísí se mezi sebou tramvaje, chodci, dunící magistrála a v neposlední řadě nádražní provoz...
16.05.2024 v 18:00
Bubeneč, to nejsou jen vily
Bubenečská ulice tvoří hranici mezi blokovou zástavbou a vilovou čtvrtí. Od konce 19. století až do 20. let 20. století zde rostly zajímavé činžovní domy. Je to doslova čítanka stavebních slohů...
21.05.2024 v 18:00
Staroměstské uličky II.
Staroměstské uličky s klikatostí a zdánlivě nesmyslnými směry prozrazují svůj živelný a nikým neplánovaný původ. Snad právě proto nám je v nich tak dobře.
25.05.2024 ve 14:00
Nejstarší dějiny Malé Strany
Ani nikoho nepřekvapí, že nejstarší historie Prahy je spojená s územím dnešní Malé Strany. Dá se ale také říci, že události, ke kterým na Malé Straně došlo, ovlivnili historii celé naší země.
25.05.2024 v 16:30
Nový Svět, romantika křivolakých uliček
Chcete zažít romantickou atmosféru na dohled od Pražského hradu a šlechtických paláců? Pak nejlépe na vycházce Novým Světem s povídáním o životě drobných lidiček i uměleckých bohémů.
26.05.2024 ve 14:00
Poutní místo Loreta
Jedním z nejpůvabnějších míst v Praze, které zvou k návštěvě, je pražská Loreta – poutní místo prodchnuté především úctou k Panně Marii.
30.05.2024 v 18:00
Ořechovka – úspěšný pokus o zahradní město
Zahradní čtvrť plná anglických a holandských domků připomínající maloměsto obohacená o vily slavných...

Recenze

Poutavý a erudovaný výklad, žádné zahlcování letopočty. Paní průvodkyně byla super, bylo to celkově moc pěkné. Láká nás ještě několik míst, rádi budeme ve vycházkách pokračovat. Navíc při sbírání razítek (od průvodce) je 6 procházka zdarma.


Andrea

Průvodce byl na jedničku, krásná procházka


Marie

Vycházka „Polední zvonění naživo“ byla vskutku úžasná. Užili jsme si zvonění i zvony samotné. Vánoční procházka byla i se svařákem, a ten velmi chutnal. Celkově nádherný zážitek, mohu jen doporučit.


Andrea

Od e-mailova komunikace až po samotnou procházku, která byla skutečně úžasná. Nebeský Jeruzalém. Třešničkou pro nás bylo návštěva parčíku v šaškecu, prostě dokonalá procházka i se smyslem pro humor.Kde jinde na procházce potkáte v katolickém kostele vyobrazeného Jana Žižku?:) Doporučujeme a při další návštěvě Prahy opět rádi využijeme 🙂


Jaroslav

Jako vždy vynikající průvodkyně a moc dobře pojaté a vysvětlené téma historie a umění v prostorách Emauzského kláštera. Děkujeme.


Martina

Výběr okruhů vycházek, následná domluva při rezervaci a hlavně průběh vycházek.
Vždy jen žasnu, co všechno o Praze, kde jsem se narodila, NEVÍM. Snad si stihnu alespoň kousek informací doplnit formou zajímavých vycházek .-).


Zdeňka

Mimořádný zážitek – možnost obdivovat zblízka sály Strahovské knihovny


Svatava

Vycházka Havelské město byla velmi zajímavá, jako všechny, které jsem dosud absolvovala. Vždy se dozvím něco nového a ráda půjdu na další.


Kateřina

Paní průvodkyně Lenka byla skvělá, vybrali jsme si prohlídku Po stopách císaře Karla IV. a díky Lence jsme se dostali i na místa, která jsme dosud neobjevili. Výklad byl skvělý. Moc děkujeme!


Zuzana

Úžasná paní průvodkyně, klid, žádný spěch, příjemné vyprávění


Jaroslav

Vycházky bez aktuálního termínu

 

Kostel sv. Apolináře
Gotický kostel „strohého monastického typu“ má, stejně jako čtveřice dalších sakrálních staveb na Novém Městě, výjimečného zakladatele - císaře Karla IV.
Vodárenské věže
Jaké to bylo, když hospodyňky chodívaly s putnou do kašny na náměstí pro vodu? A proč byly vodárenské věže klenoty města? 
Zapomenutá Libeň
Víte, proč se říkalo „Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni“? Možná máme vysvětlení… Vycházka po turisticky opomíjené čtvrti.
Od barokních zahrad k „pražskému Manchesteru“ – Smíchov v proměnách času – II. část
Smíchov, dnes převážně rezidenční a nákupní čtvrť. Ale jak to bylo dříve? Odpověď najdete na vycházce - k tématu se vracíme ve dvou částech, které můžete absolvovat v libovolném pořadí.
Baba – výstavní kolonie vzorového bydlení
Pojďte s námi na vycházku a seznamte se s unikátně zachovalým komplexem funkcionalistických vil z let 1932 – 1936., pojďte s námi na Babu. 
Bubeneč I. část: Od Pelléovy vily k Místodržitelskému letohrádku
Praha není jen historický střed města, za jeho hranicemi najdeme velice zajímavé lokality. Jednou z takových lokalit je bezpochyby Bubeneč.
Bubeneč – II. část: Od Skleněného paláce k vile Otto Petschka
Praha není jen historický střed města, za jeho hranicemi najdeme velice zajímavé lokality. Jednou z takových lokalit je bezpochyby Bubeneč.
Hanspaulka – Čtvrť v zahradách I. část
Praha není jen historický střed města, za jeho hranicemi najdeme velice zajímavé lokality. V zahradních čtvrtích se skrývají nejen viniční usedlosti, ale zanechali zde svá díla i vynikající architekti 20. století.
Hanspaulka – Čtvrť v zahradách II. část
Tentokrát se podíváme, jak vznikalo na Hanspaulce „zahradní město“ podle regulačního plánu Matěje Schneiberga. Prohlédneme si funkcionalistické vily od předních architektů - Oldřicha Starého, Evžena Linharta, Josefa Fuchse a dalších.
Bílá Hora
Co všechno znamená Bílá Hora? Kdysi nejvýše položené místo v Praze, místo rozhodující bitvy, která na dlouho určila náboženské i společenské poměry v zemích českých, symbol národního neštěstí, ale také poutní místo.
Havelské město
Výlet do osobité čtvrti přímo v srdci Prahy, na pomezí dvou pražských měst – Starého a Nového. Zde vzniklo první systematicky založené město na území Prahy s názvem Havelské, podle kostela tohoto zasvěcení.
Dejvické školní areály
Pojďte se s námi do školy, a to ne ledajaké. Na vycházce zavítáme do moderních areálů vysokých škol v Dejvicích. A je se na co dívat!
Praha – sídlo diplomatů II.: paláce a zahrady na Malé Straně
Druhá vycházka z cyklu věnovaného místům, kde působili a působí diplomaté nás zavede do míst francouzských, johanitských, japonských, dánských a mnoha dalších...
Z Cibulky až na Plzeňskou 
Devatenácté století nám výrazně proměňuje parkovou úpravu Prahy. Tato vycházka nás provede po parku kolem usedlosti Cibulka...
Na slunných stráních – Vinohrady
Vilová čtvrť na stráních mezi Vinohrady a Vršovicemi lákala stavebníky lukrativní polohou, velkorysým prostorem k žití. Podíváme se na dvojdům bratří Čapků, vlastní vily architektů Kotěry, Dryáka a Libry. Uvidíme dům Emila Kolbena i ateliér sochaře Ladislava Šalouna nebo zahradní město Kolonie svobody.
Podskalí
Podskalí bývala osada starší než Nové Město založené Karlem IV. Svoji podobu - dvě dlouhé ulice rovnoběžné s řekou a na ně kolmé krátké uličky  - si udržela až do regulace vltavských břehů. S tou zmizela Kočičí nebo Psí ulička, královská solnice, podolská radnice nebo ratejna.... místa, která dříve Pražané důvěrně znali
Janáčkovo nábřeží
Janáčkovo nábřeží patří mezi nejkrásnější v Praze. Od 70. let 19. století zde bylo vybudováno přes třicet domů. Nejen ty si na vycházce prohlédneme, všimneme si také unikátního díla plavební komory Smíchov a Malostranské vodárenské věže.
Barrandov – splněný sen
Na trase známou vilovou čtvrtí si budeme vyprávět o snu, který zde uskutečňoval od roku 1928 Ing. Václav Maria Havel. Začneme u filmových ateliérů společnosti AB Miloše Havla...
Petrská čtvrť
Vycházka Petrskou čtvrtí - z Náměstí Republiky po pomyslné čáře rozdělující Staré a Nové Město, okolo vltavského břehu a k bývalé Poříčské bráně. Místo ovlivněné řekou, starými obchodními stezkami, obránci Prahy i jejími dobyvateli...
Dušičky na Vyšehradském hřbitově
Památka zesnulých, lidově Dušičky, je pradávným svátkem, při kterém vzpomínáme na naše blízké. Tentokrát si připomeneme osobnosti českých dějin, které zemřely za záhadných okolností  nebo  došlo k neobvyklým událostem při jejich pohřbech či na jejich hrobech.
Schwarzenberský palác – baroko
Schwarzenberský palác patří k nejkrásnějším pražským renesančním stavbám. Dnes je palác v držení Národní galerie v Praze, která zde vystavuje soubor cenných děl ze 16. – 18. století. V rámci této vycházky uvidíme druhou část rozsáhlé expozice...
Tajemství Vyšehradu
Dozvíme o mnohovrstvé vyšehradské historii. Budeme procházet mezi dobou bájných pověstí, dobou knížecí a královskou, obdobím barokní citadely i následné proměny ostrohu na městský park. Co jsou pověsti a jak to mohlo být skutečně ?
Večerní Karlov
Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého  je navržen tak, aby připomínal slavnou korunovační Palatinskou kapli v Cáchách. Komentovaná prohlídka interiéru nás zavede do jinak nepřístupných míst.
Tajemství Vyšehradu
Dozvíme o mnohovrstvé vyšehradské historii. Budeme procházet mezi dobou bájných pověstí, dobou knížecí a královskou, obdobím barokní citadely i následné proměny ostrohu na městský park. Co jsou pověsti a jak to mohlo být skutečně ?
Nejen za vilami „Trojanů“
Když se řekne pražská Troja, tak si především představíme oblíbenou zoologickou a botanickou zahradu a krásný zámek hraběte Václava Vojtěcha ze Šternberka, který dal také celé dnešní čtvrti jméno. Původně se totiž nazývala Zadní Ovenec...
Za kouzlem pražských pasáží – II. část
Fenomén pasáží přichází do Prahy na sklonku 19. století a dnes tvoří nedílnou součást Prahy. Přispívají k jejímu kouzlu a někdy se zdá, že se v nich dokonce zastavil čas...
Klášter sv. Anežky České – Vánoční a tříkrálové motivy ve středověkém umění
Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky roku. Jak dobře však znáte příběh narození Ježíška? Pojďte si projít středověké prostory kláštera založeného sv. Anežkou českou, ve kterém vyniknou mistrovská díla, především lucemburské epochy, zaměřená na tematiku Vánoc...
Betlémská kaple
Betlém, byla malá nevýrazná vesnička, ve které tiše došlo ke změně světa. Naše pražská Betlémská kaple je vlastně také takovým místem, kde se utvářely dějiny Českého království.
Pražské kavárny aneb Jedna z radostí městského života
Jak se žilo a bavilo v pražských kavárnách? Byl to svět intelektuálních bouří nebo zahálky? Nahlédněme do světa zmizelých společenských konvencí i stále proudící zábavy. Uvidíme, že historie nekráčí jen po bojištích, ale také po kavárnách.
Olšanské hřbitovy – umělci nedávné minulosti
Vycházka po největším pražském pohřebišti - Olšanských hřbitovech za významnými osobnostmi, tentokrát za umělci nedávné minulosti.
Filmová klapka I.
Máte svoje oblíbené filmové hlášky? Zajímá Vás, která místa vytvořila kulisy slavných českých filmů? Pokud alespoň na jednu z otázek odpovíte „ANO“, je vycházka „Filmová klapka“ právě pro Vás...
Umění v rudolfinské Praze
Uměnímilovný císař Rudolf II. zval do Prahy nejlepší umělce své doby a shromáždil úctyhodnou sbírku obrazů, soch a dalších vzácných předmětů.
Petr Brandl – příběh bohéma
Vycházka na jedinečnou výstavu pořádanou Národní galerií v Praze představí životní i umělecký příběh jednoho z nejlepších českých barokních malířů. Uvidíme oltářní obrazy, portréty, ale i žánrové malby, v nichž se odráží bohémské rysy osobnosti Petra Brandla.
Nový Svět, romantika křivolakých uliček
Chcete zažít romantickou atmosféru na dohled od Pražského hradu a šlechtických paláců? Pak nejlépe na vycházce Novým Světem s povídáním o životě drobných lidiček i uměleckých bohémů.
Procházka vztyčených hlav
Na mnoha pražských domech se nachází pamětní desky velkých osobností. Na trase, kterou Vám nabízíme, jsou umístěny tak, že u každé z nich budete stát se vztyčenou hlavou...
Židovské město
Pojďme se projít místem, kde nezůstal stát kámen na kameni. Dnešní čtvrť plná luxusních činžovních domů bývala chudinským ghettem s tajemnými průchody...
Jak se bydlelo na hradbách
Barokní opevnění Prahy vznikalo v letech 1653 až přibližně 1730 a po roce 1874 se začaly hradby bourat. Na uvolněných pozemcích vzniklo podle regulačního plánu Vladimíra Zakrejse a Vlastislava Hofmana v letech 1910-1914 první zahradní město v Praze. Na vycházce se projdeme ulicemi na bývalých bastionech...
Sv. Anežka Česká a její klášter
Přiblížíme si historii tohoto jedinečného klášterního areálu v průběhu staletí a projdeme se i klášterními zahradami, kde dnes tvoří sochařská díla z nedávné doby působivý kontrast k raně gotické architektuře...
Dům U Kamenného zvonu
Prohlídka skvostu české gotické architektury, domu kde nejspíš bydlel královský manželský pár Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna. Velmi pravděpodobně právě zde se narodil císař Karel IV.
S výhledem na Botič
Od přelomu 18. a 19. století se dnešní Vinohrady stávají velmi oblíbeným a vyhledávaným místem odpočinku a zábavy. Za hradbami byly otevírány rozsáhlé veřejné zahrady. Při vycházce půjdeme na hranici vil a nejstarších činžovních domů. Ukážeme si, kde v Praze začínal...
Filmová klapka II
Pokračování filmařské vycházky nás přivádí na pražské Staré Město, kde zhlédneme místa natáčení  filmů a seriálů vybrané české klasiky.
Václavák 682
Václavské náměstí, tady se bez nadsázky "tvořily české dějiny“. Pojďte se na něj podívat zvonu, trochu jinýma očima, a připomenout si vzpoury, revoluce, prodej dobytka, tramvaje, stromy, ale i pietní místa. 
Návštěva Plynárenského muzea v Michli
Každý z nás někdy plyn používal či používá. Co něm opravdu víte a má plyn vlastně budoucnost? Povídat Vám o něm bude pan Žákovec, nejvyšší lampář na světě...
Lobkowiczký palác na Pražském hradě
Lobkowiczové - významný šlechtický rod, který v průběhu staletí nashromáždil cenné umělecké sbírky. Čeká nás historie rodu i důležití představitelé...
Ve stínu Vyšehradu
Pod Vyšehradem se skrývá řada zajímavostí. Jsou to především vily a činžovní domy, které představují unikátní soubor architektonických slohů z počátku 20. století. Pod jejich projekty jsou podepsáni přední architekti...
Filmová klapka III.
Vycházka Filmová klapka III. Vás zavede do filmových míst Malé Strany. Schválně, zda poznáte místa z filmů Amadeus, Adéla ještě nevečeřela, ...?
Plácky Starého Města
Zaujal vás někdy dům či stavba a přemýšleli jste v jakém slohu je postaven? Gotika, baroko? Cílem této vycházky je naučit se dívat. Plácky Starého Města zahajují novou sérii vycházek pod společným názvem Hrátky s architekturou.
Z Petřína na Malou Stranu
Pohodová vycházka se skvělými výhledy a malebnými zákoutími. Projdeme část Petřína od Strahova k temeni kopce pod Petřínskou rozhlednou a sestoupáme po malebných schodech do tiché části Malé Strany.
Podolským svahem
Připojte se k nám a objevte skryté poklady a fascinující příběhy, které Podolí nabízí. Naše komentovaná prohlídka vás provede touto čtvrtí, kde ještě v první polovině 20. století byla nevábná oblast s rasovnou, nouzovou kolonií a různými drobnými účelovými stavbami.
Staroměstské opevnění
Pojďme se  projít po někdejších přemyslovských staroměstských hradbách a připomenout si úctyhodný výkon našich předků.  V dnešní zástavbě a nákresech uvidíte, kudy opevnění vedlo, z jakého bylo stavěno materiálu, kde stával parkán, příkop nebo obranná věž.
Jánský vršek
Příjemná procházka někdejší italskou kolonií v pražském podhradí je plná malebných zákoutí, starých domů, stylových krámků a kavárniček. K nim přidáme vyprávění o lidech kteří zde žili a působili i docela nedávno. Někteří se stali známými osobnostmi, jiné vnímáme s úsměvem spíš jako podivíny.
Staroměstské uličky
Staroměstské uličky s klikatostí a zdánlivě nesmyslnými směry prozrazují svůj živelný a nikým neplánovaný původ. Snad právě proto nám je v nich tak dobře.
Příběh Pražského hradu
Tato vycházka nás zavede do někdy neprávem opomíjených prostor gotického podlaží Starého královského paláce pocházejících právě z tohoto období, v nichž je umístěna výstava věnovaná dějinám Pražského hradu.
Žižkovské usedlosti
Žižkovské usedlosti je vycházka za někdejší pražské hradby, do obce zvané Viničná Hora nebo v německé variantě Weinberge, do míst, která od roku 1877 známe jako Žižkov.
Soumrak na Pražském hradě
Pražský hrad má svá NEJ - je největším souvislým hradním komplexem na světě, je zapsán do seznamu dědictví UNESCO. Pokud ale chcete vychutnat jeho atmosféru, zažijte jej s námi bez davu turistů a v příjemné podvečerní atmosféře.
Klášter sv. Anežky České a mistrovská díla středověkého umění – Velikonoce
Budeme si povídat o Velikonočních tématech v umění a ukážeme si skutečné skvosty středověkého výtvarného umění spjaté s Čechami a střední Evropou.
Vyšehradský hřbitov – čeští herci
Vyšehradský hřbitov je národním pohřebištěm na legendárním místě našich dějin. Tentokrát si prohlédneme místa posledního odpočinku českých herců.
Kampa a uličky Zákampí
Ostrov Kampa patří mezi nejkrásnější městské ostrovy světa, alespoň dle některých odborníků. I náš prezident T.G.M. sem velice rád chodíval na procházky. Navštivte s námi tento romantický kout s přilehlými uličkami..
Valdštejnský palác a malostranské barokní zahrady
Během této vycházky se projdeme dvěma krásnými pražskými zahradami, které nám připomínají stavební rozkvět Prahy v období baroka, a reprezentativními prostory Valdštejnského paláce.
Kostel sv. Anny aneb Pražská křižovatka
Čekají nás hraví gotičtí andílci, Panna Marie s Ježíškem a spanilý Filip. Výjimečně pro nás bude zpřístupněna hlavní loď kostela Anenského kláštera. Dnes nás interiéry lákají zajímavou kombinací gotiky, baroka a architektury Evy Jiřičné.
Od Štěpána k Jindřichovi
Některé ulice bývaly a jsou obchodními tepnami, jiné se postupně staly ulicemi vedlejšími nebo přímo zapadlými. Projděme se po jedné z ze středověkých novoměstských tepen, dnešní poklidné Štěpánské ulici – od kostela sv. Štěpána ke kostelu sv. Jindřicha...
Hledáme letní byt. Zn. Černošice – 1. část
V poslední čtvrtině 19. st. začala v dosahu Prahy vznikat letoviska, tedy vilové osady sloužící k odpočinku rodin převážně vyšší střední vrstvy. Během této vycházky si představíme osadu Černošice a ukážeme vily od předních architektů...
Kolem Dobytčího trhu
Při založení Nového Města pražského roku 1348 nechal Karel IV. vyměřit tři tržiště. Pro to největší se od 15.st. vžil název Dobytčí trh. My si při vycházce ukážeme několik zajímavých staveb přímo na náměstí – Braunův dům, kostel sv. Ignáce s bývalou novoměstskou jezuitskou kolejí, Faustův dům a další.
Strahovské knihovny
Strahovská knihovna patří mezi nejkrásnější knihovny u nás. Společně si projdeme Teologický i Filosofický sál a nasajeme vůni knih zblízka...
Jánský vršek
Příjemná procházka někdejší italskou kolonií v pražském podhradí je plná malebných zákoutí, starých domů, stylových krámků a kavárniček. K nim přidáme vyprávění o lidech kteří zde žili a působili i docela nedávno. Někteří se stali známými osobnostmi, jiné vnímáme s úsměvem spíš jako podivíny.
Malostranská vycházka
Malá Strana bývala tradičním nedělním výletním místem obyvatel Starého Města. Přitahovalo je tam totéž co nás - trochu staromilská malebnost a pomalé plynutí času. 
Po stopách císaře Karla IV.
Projdeme si společně místa, která nás oblíbený císař Karel IV. navštěvoval nebo se ideově i finančně se podílel na jejich fundaci...
Královská zahrada na Pražském hradě
Léto láká do zahrad a my Vás lákáme přímo do té Královské. Vedle zajímavých objektů spojených s našimi panovníky či prezidenty se nabízí také méně obvyklý pohled na Pražský hrad.
Olšanské hřbitovy – osobnosti s odvahou
Olšanské hřbitovy jsou největším pražským pohřebištěm. Najdeme na něm mnoho těch, kteří projevili velkou osobní odvahu, ale jen někteří z nich se stali slavnými...