Umění portrétu: Osobnosti s paletou a osobnosti na plátně

Tato vycházka do Schwarzenberského paláce na Hradčanském náměstí, v níž Národní galerie v Praze vystavuje první část své stálé expozice Staří mistři, bude věnována portrétní tvorbě renesančních a barokních malířů.

Při pohledu na malířská díla, na nichž umělci zobrazili významné osobnosti své doby – členy panovnických, šlechtických a měšťanských rodin, své kolegy-umělce i sebe samotné – si připomeneme nejen vývoj portrétního umění, ale i zajímavé životní příběhy malířů i jejich modelů. Nahlédneme do renesančních Benátek a Florencie, na pražský dvůr císaře Rudolfa II., do dílen holandských mistrů 17. století i do barokní Prahy. Provázet nás prostřednictvím svých obrazů budou například Angolo Bronzino, Hans von Aachen, Bartholomeus Spranger, Frans Hals, Karel Škréta, Petr Brandl a Jan Kupecký. Uvidíme i takové skvosty jako jsou Růžencová slavnost od Albrechta Dürera, Rembrandtův Učenec ve studovně nebo jeden z mnoha portrétů vytvořených Franciscem Goyou – vystavená díla Rembrandta van Rijn a Francisca Goyi jsou jedinými obrazy od těchto umělců, které se nacházejí v České republice.

Po komentované prohlídce bude čas na individuální zastavení u jednotlivých uměleckých děl podle Vašeho zájmu.

Pro vstup do sbírkové expozice je třeba uhradit vstupné – základní cena je Kč 250, snížené vstupné Kč 140 platí pro seniory 65+, návštěvníky ve věku 16 – 26 let a studenty se studentským průkazem. Pro návštěvníky mladší 16 let a členy Klubu přátel Národní galerie v Praze je vstup zdarma.

Důležité informace

Sejdeme se

u pokladen v Schwarzenberském  paláci

Hradčanské náměstí, Praha 1

Délka

přibližně 2 h

Ukončení vycházky

ve sbírkové expozici, kterou si pak můžete dále prohlížet vlastním tempem

Průvodce

Alexandra Brabcová

Další informace

Vycházka se koná za každého počasí.

Termíny vycházek

Chci upozornit na nový termín vycházky

Ceník vycházky

200,- Kčplné vstupné
  • výhodněné vstupné (65+ a studující): 150,-Kč/osoba
  • Zdarma: děti do 15 let
  • Ke každé transakci účtuje Gooout servisní poplatek v hodnotě 15 Kč.
  • U průvodce přímo na místě je možná platba v hotovosti za příplatek 50 Kč.