Prahou s očima dokořán

Bubeneč, to nejsou jen vily

Bubenečská ulice tvoří hranici mezi blokovou zástavbou a vilovou čtvrtí. Od konce 19. století až do 20. let 20. století zde rostly zajímavé činžovní domy. Je to doslova čítanka stavebních slohů. Setkáme se s historismem, secesí i ukázkou art deca. Mezi jejich autory najdeme např. Františka Kavalíra a Jaroslava Vondráka.

Neopomeneme samozřejmě ani několik zajímavých vil v jejím okolí, mezi ty méně známé patří brutalistní vila Otomara Krejči od Věry Machoninové. Po cestě se seznámíme s rodinou významného podnikatele Vojtěcha Lanny a s početnou bankéřskou rodinou Petschků. Vycházku zakončíme před zachráněnou vilou Marianny Gellertové-Petschkové, v níž je dnes zajímavá expozice Muzea literatury.

Termín vycházky:

16.05.2024 v 18:00


Kde se sejdeme?

ve vestibulu stanice metra A Hradčanská před Infocentrem


Ukončení vycházky

Pelléova 44/22 - Muzeum literatury


Délka vycházky

přibližně 2 hodiny (cca 3km)

Cena vstupenky:

250


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.


Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití