Prahou s očima dokořán

Filmová klapka II

Pokračování filmařské vycházky nás přivádí na pražské Staré Město, kde zhlédneme místa natáčení  filmů a seriálů vybrané české klasiky. Společně objevíme, kde bydlel Jiří Sovák alias Evžen Huml ze seriálu Chalupáři než se odstěhoval do Třešňové, nebo ve kterém bytě žila kuplířka v podání Jiřiny Šejbalové ve filmu Světáci. Přidáme místa slavných scén z Osvobození Prahy, seriálu Náhrdelník nebo filmu Atentát a dalších pokladů české kinematografie: Zlatí úhoři, Adéla ještě nevečeřela, Zítra vstanu a opařím se čajem, Jak básnící přicházení o iluze, Slaměný klobouk, Inženýrská odysea, Podezření. Je neuvěřitelné, že vše bylo natočeno na tak malém prostoru. Je zajímavé pozorovat, jak se lokalita změnila či naopak zůstala stejná. Vynikající srovnání budeme mít díky fotodokumentaci každého z vybraných míst.

Termín vycházky:

24.02.2024 v 14:00


Kde se sejdeme?

před Hard Rock Cafe (bývalé Rottovo železářství); Malém náměstí 3, Praha 1


Ukončení vycházky

u hotelu Paříž (Náměstí Republiky)


Délka vycházky

přibližně 2h

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití