Prahou s očima dokořán

Filmová klapka III.

Filmová klapka III Vás zavede do filmových míst Malé Strany. Kdo Malou Stranu zná, ten se nediví. Malebná zákoutí jsou pro filmové tvůrce hotovým rájem.

Naše filmová trasa povede přes Kampu, kde nalezneme místa spojená s vodníky. Na Maltézském náměstí si ukážeme, který honosný palác si zahrál město Vídeň. Nakoukneme do filmařsky oblíbené ulice Tržnice bohaté na velvyslanectví cizích států i do zapadlejších koutů, kde se točily seriály Kamarádi nebo Pan Tau.  Dále nás česká obydlí profesora Bočka a jeho Květušky z filmu Adéla ještě nevečeřela, schody z filmu Přijde letos Ježíšek, nebo místo natáčení seriálu Zlatá Labuť. V Nerudově ulici narazíme na místo vybrané Milošem Formanem pro film Amádeus, nebo obchod, který si zahrál ve filmu Jana Svěráka Vratné lahve. Poslední filmová klapka nás zavede před kostel sv. Mikuláše, kde se připomínkou filmu Všechno nebo nic.rozloučíme.


Kde se sejdeme?

na rohu mostu Legií a ulice Malostranské nábřeží


Ukončení vycházky

před kostelem sv. Mikuláše na Malostranském náměstí


Délka vycházky

přibližně 2 hodiny

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.