Prahou s očima dokořán

Hradčany

Hradčany snad zná každý návštěvník, který kdy do Prahy zamířil. Jsou součástí prastaré Královské cesty na Pražský hrad, dějiny tudy kráčely už v době, kdy pravobřežní část Prahy zatím čekala na svůj rozvoj. I my budeme následovat kroky panovníků, i když opačným směrem.

Naši prohlídku zahájíme u místní hospůdky U Černého vola, kde se čas snad zastavil v 80. či 90. letech. Dozvíme se, že pít pivo může být i bohulibou činností. V Loretánské ulici se zastavíme u kaple sv. Barbory, kde si povíme „drsný“ příběh o tom, co lidské tělo vydrží, a nemineme známý loretánský kandelábr. Hradčanská radnice vybízí k povídání si o vývoji města a ukážeme si, jak si lidé dříve přeměřovali, zda u obchodníka dostali řádně naměřeno.

Život Hradčan významně ovlivnily dvě události v 16.století. První je požár v roce 1541, kdy prakticky celé Hradčany shořely, a druhou událostí je přestěhování panovnického dvora z Vídně do Prahy císařem Rudolfem II. Habsburským. Šlechta následovala panovníka a díky tomu se náměstí hemží jen paláci: Toskánský, Schwarzenberský, Šternberský, Martinický, Arcibiskupský. Abychom nezůstali jen u paláců, povíme si něco o historii mariánských sloupů a o místní mumii Marii Elektě.

Termín vycházky:

11.05.2024 v 16:30


Kde se sejdeme?

před domem U Černého vola, Loretánské náměstí 107/1


Ukončení vycházky

Kanovnická ulice


Délka vycházky

přibližně 2 hodiny ( cca 1 km)

Cena vstupenky:

250


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.


Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití