Prahou s očima dokořán

Nebeský Jeruzalém se svařákem

Vycházka vede po stopách Nebeského Jeruzaléma v Praze.

Plány Karla IV.  na povznesení Prahy nezahrnovaly pouze hradby, tržiště nebo univerzitu, ale v nejvyšší úrovni zbožný císař do plánu města zakomponoval křesťanskou symboliku. Pětice kostelů je rozmístěna tak, že jejich spojením vzdušnou čarou vzniká pomyslný kříž.  Pojďme se po tomto magickém znaku projít s architektem, milovníkem gotiky, a povšimnout si při tom kouzla často opomíjené čtvrti Karlova.

Komentovaná vycházka nás zavede i do interiéru těchto Karlem IV.  založených kostelů. Navštívíme kostel sv. Karla Velikého a Panny Marie, kde si prohlédneme na kruchtě varhany a povíme si něco o jejich fungování. Dále nás čeká  zvonice či Betlémská jeskyně, klenot barokní architektury. Nahlédneme i pod střechu, kde jsou k vidění dřevěné trámy z barokní úpravy, či se nám nabídne úchvatný průhled otvorem ve stropě do presbytáře kostela.

V kostele sv. Karla Velikého se platí dobrovolné vstupné – ideálně 30-50 Kč.

Termín vycházky:

27.12.2023 ve 14:00


Kde se sejdeme?

na rohu ulic Kateřinská a Ke Karlovu


Ukončení vycházky

u kláštera Na Slovanech


Délka vycházky

přibližně 2,5 hodiny (3 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Prahou s očima dokořán s.r.o.
Křivá 2627/15, 130 00  Praha 3

Podmínky použití