Prahou s očima dokořán

Nebeský Jeruzalém

Vycházka vede po stopách Nebeského Jeruzaléma v Praze.

Plány Karla IV.  na povznesení Prahy nezahrnovaly pouze hradby, tržiště nebo univerzitu, ale v nejvyšší úrovni zbožný císař do plánu města zakomponoval křesťanskou symboliku. Pětice kostelů je rozmístěna tak, že jejich spojením vzdušnou čarou vzniká pomyslný kříž.  Pojďme se po tomto magickém znaku projít s architektem, milovníkem gotiky, a povšimnout si při tom kouzla často opomíjené čtvrti Karlova.

Komentovaná vycházka nás zavede i do interiéru těchto Karlem IV.  založených kostelů. Navštívíme kostel sv. Karla Velikého a Panny Marie, kde si prohlédneme na kruchtě varhany a povíme si něco o jejich fungování. Dále nás čeká  zvonice či Betlémská jeskyně, klenot barokní architektury. Nahlédneme i pod střechu, kde jsou k vidění dřevěné trámy z barokní úpravy, či se nám nabídne úchvatný průhled otvorem ve stropě do presbytáře kostela.

V kostele sv. Karla Velikého se platí dobrovolné vstupné – ideálně 30-50 Kč.


Kde se sejdeme?

na rohu ulic Kateřinská a Ke Karlovu


Ukončení vycházky

u kláštera Na Slovanech


Délka vycházky

přibližně 2,5 hodiny (3 km)

Cena vstupenky:

250


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.


Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití