Prahou s očima dokořán

Nejstarší dějiny Malé Strany

Ani nikoho nepřekvapí, že nejstarší historie Prahy je spojená s územím dnešní Malé Strany. Dá se ale také říci, že události, ke kterým na Malé Straně došlo, ovlivnili historii celé naší země.

Vycházku zahájíme u sochy Bruncvíka, legendární postavy obecně známe ze Starých pověstí českých, která zůstává zahalena množstvím záhad. Pokračovat budeme k Malostranské mostecké věži, někdejší součásti malostranského opevnění. Povídat si tady budeme o starodávných značkách na venkovních stěnách, i o králi Vladislavovi II., který bude mít v příštím roce hned dvě velká výročí.  Zajímavý je hned sousedící Saský dům, neboť ovlivnil naše dějiny hned několikrát. V Mostecké ulici si řekneme o pradávné cestě, přístavu a tržišti. Ukážeme si místa archeologických nálezů datovaných do 8. a 9. století.  Podoba dnešního Malostranského náměstí se od středověku změnila neuvěřitelně. Dnes nenajdeme ani stopy po potocích, které jím kdysi protékaly, ani po celnici z doby Karla Velikého. Dozvíte se také o rotundě sv. Václava, nebo o nálezu hrotu avarského šípu.  Na závěr si ukážeme místo, které bylo kdysi považované za prokletí celého města.

Termín vycházky:

25.05.2024 v 16:30


Kde se sejdeme?

na Karlově mostu - malostranském břehu, u pilíře se sochou Bruncvíka


Ukončení vycházky

Malostranské náměstí


Délka vycházky

přibližně 1,5h (1km)

Cena vstupenky:

250


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.


Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití