Prahou s očima dokořán

Od špitálu k nemocnici

„Hodně zdraví!“ přejeme si vzájemně a není to jenom fráze. Co ale dělat, když se zdraví pokazí? Dnes jdeme k lékaři, do nemocnice, ale jak to bylo dříve? Projdeme místy vzniku špitálů, chudobinců a nalezinců, budovy porodnictví, pitevny, blázince i dětské nemocnice. Bude nás zajímat budování základů nemocniční sítě v 18. a 19. století, rozvoj za období národního obrození, rozdělení nemocnic na české a německé i zajímavosti z architektury.

Vycházku zahájíme na klidném místě Karlova náměstí  u sochy významného cestovatele a botanika Benedikta Roezla a postupně navštívíme několik areálů na Karlově. Navštívíme oblast areálů: Hlavní budova VFN na Karlově, Zemská porodnice u svatého Apolináře, Ústav pro duševně choré s areálem Kateřinské zahrady a chrámu sv. Kateřiny, budova urologie jako ukázka pražského brutalismu, budova adiktologie – protialkoholická klinika, dětská nemocnice, Hlavův ústav, Klášter na Karlově. I přes docela vážné téma je vycházka veselá.

 

Termín vycházky:

27.04.2024 v 14:00


Kde se sejdeme?

u sochy významného cestovatele a botanika Benedikta Roezla na Karlově náměstí


Ukončení vycházky

v ulici Na Bojišti u stanice I.P.Pavlova


Délka vycházky

přibližně 2 hodiny (cca 2 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití