Prahou s očima dokořán

Císařské Vánoce Karla IV.

Přenesme se do středověké Prahy  a nechme se překvapit, jak „náš“ císař slaví Vánoce. Výjimečná vycházka o Karlu IV. s tématikou adventu a oslav Vánoc.

Vítejte na vycházce v prostoru i v čase, vítejte ve středověké Praze čtrnáctého století – tehdejším centru křesťanského světa. Kronikáři ji díky nebývalé stavební činorodosti panovníka nazývají staveništěm Evropy. My si můžeme užít privilegium – na chvilku zastavit čas a nahlédnout do krkolomných uliček a míst, o kterých možná ani nevíte, že jsou se jménem císaře Karla IV spojeny. Vycházka plná překvapení.

Podíváme se, kde se nás nejznámější panovník možná narodil, kam nejspíš chodil na pivo, kde hodoval po své korunovaci s Blankou z Valois, kam chodil vášnivě diskutovat se studenty i kde poslouchal „až heretická“ kázání předreformačních kazatelů.


Kde se sejdeme?

na Jungmannově náměstí u kubistické lampy, za hospodou u Pinkasů před domem č. 14


Ukončení vycházky

na Staroměstském náměstí


Délka vycházky

přibližně 2h (1,5km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Prahou s očima dokořán s.r.o.
Křivá 2627/15, 130 00  Praha 3

Podmínky použití