Prahou s očima dokořán

Slovanské Emauzy

Karel IV. založil klášter benediktinů slovanské liturgie, odtud název „Na Slovanech“, z úcty ke svým přemyslovským předkům.  Přikládal mu mimořádný význam v rámci celé Svaté říše římské a na jeho výzdobě si proto nechal obzvlášť záležet.  Dodnes o tom svědčí nástěnné malby, které přežily útrapy staletí a dokonce i výbuch spojenecké bomby na konci 2. světové války.

Pojďme společně navštívit prostory středověkého kláštera v Emauzích – křížovou chodbu, císařskou kapli, barokní refektář, kostel Panny Marie, sv. Jeronýma a slovanských patronů. Mimořádně  pro nás bude zpřístupněna i střecha s dechberoucím výhledem.  Dozvíme se také, jak vypadal život středověkého mnicha, jak často jedl, kolik hodin spal a jaké měl denní povinnosti.

Autorem fotografií v tomto příspěvku je pan Miroslav Anderle, účastník našich vycházek.

Cena vstupenky na vycházku nezahrnuje cenu vstupu do objektů: Dospělí 90,- Kč; Studenti a senioři 60,- Kč; Rodinné vstupné 150,- Kč ; držitelé průkazu ZTP pedagogický dozor mají vstup zdarma.


Kde se sejdeme?

u pokladny kláštera Na Slovanech


Ukončení vycházky

v interiéru kláštera, který si budete moci doprojít vlastním tempem


Délka vycházky

2 hodiny

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.