Prahou s očima dokořán

Soumrak na Pražském hradě

Pražský hrad má svá NEJ – je největším souvislým hradním komplexem na světě, je zapsán do seznamu dědictví UNESCO. Pokud ale chcete vychutnat jeho atmosféru, zažijte jej s námi bez davu turistů a v příjemné podvečerní atmosféře.

Ostroh Opyš nad řekou Vltavou si za své sídlo vybral Přemyslovec kníže Bořivoj. Stal se tak prvním z budovatelů komplexu, který jeho následovníci zvelebovali, bránili i dobývali. Za u nás nedoceněného krále Jana Lucemburského započala výstavba katedrály sv. Víta, stavby jež měla být dokončena za více než pět století. Pomyslných vrcholů dosahuje Pražský hrad za Karla IV. a Rudolfa II. kteří z něho učinili centrum své císařské moci.  Nynější podoba však z velké části odkazuje na habsburskou panovnici Marii Terezii. Ta sice z Prahy nevládla, ale právě za její vlády byl hrad významně upraven podle návrhu architekta Nicola Pacassiho.  Na vycházce si budeme povídat o panovnících a dalších lidech s Hradem spojených,  o palácích, katedrále i drobnějších architektonických detailech. Dojde také na legendy a pověsti.


Kde se sejdeme?

před pomníkem T.G.  Masaryka na Hradčanském náměstí


Ukončení vycházky

vyhlídka u Černé věže


Délka vycházky

přibližně 2h

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.