Prahou s očima dokořán

Staroměstské uličky

Staroměstské uličky s klikatostí a zdánlivě nesmyslnými směry prozrazují svůj živelný a nikým neplánovaný původ. Snad právě proto nám je v nich tak dobře.  Některé z nich jsou dosud hlavními tepnami s davy proudících turistů, na jiných potkáme spíše místní. A právě ty druhé budeme na  naší vycházce vyhledávat.

Projdeme Staré Město od Prašné po Zderazskou bránu. Budeme se zajímat především o život našich středověkých předků: kde se soustředil obchod, kde byla vybírána cla, jak se žilo měšťanům, kterak se bránili nepřátelským vojskům, jak probíhaly oslavy i kam se chodilo za neřestí. Ale okrajově nezapomeneme ani na doby nedávné: kam soudruzi umístili muzeum Klementa Gottwalda, nebo kde sídlilo ÚV KSČ.

Termín vycházky:

23.04.2024 v 18:00


Kde se sejdeme?

před divadlem Hybernia, Náměstí Republiky č. 4, Praha 1


Ukončení vycházky

na Uhelném trhu


Délka vycházky

přibližně 2h (1,5km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Lenka Kliková
Prahou s očima dokořán
Zlenická 884/10; 104 00  Praha 22

 

Podmínky použití