Prahou s očima dokořán

Večerní Karlov

Zveme Vás na večerní prohlídku kostela sv. Karla Velikého. Byl postaven jako součást plánu zakladatele Nového Města Karla IV. na povznesení Prahy.  Do nejvyšší úrovně tak zbožný císař vložil  křesťanskou symboliku – pětice kostelů je rozmístěna tak, že jejich spojením vzdušnou čarou vzniká pomyslný kříž.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého  byl navržen tak, aby připomínal slavnou korunovační Palatinskou kapli v Cáchách  – je na svou dobu netradiční stavbou na oktogonálním půdorysu. Komentovaná prohlídka interiéru nás zavede do jinak nepřístupných míst. Uvidíme svaté schody podle vzoru Lateránské baziliky v Římě , Betlémskou kapli, na kruchtě si prohlédneme varhany, zvonici a nahlédneme i pod střechu, kde jsou k vidění dřevěné trámy z barokní úpravy a netradiční pohled do presbytáře – průhledem ve stropě.

Termín vycházky:

09.12.2023 v 17:30


Kde se sejdeme?

před Kostelem Karla Velikého (ul. Ke Karlovu)


Ukončení vycházky

před kostelem Karla Velikého


Délka vycházky

cca 1h a 15 minut

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.

Soukromé vycházky

Hledáte netradiční dárek nebo program pro rodinu, klienty či skupinu přátel? Vyberte si z nabízených vycházek nebo Vám připravíme vycházku „na míru“. Pro objednávku a bližší informace pište na adresu info@vychazkypraha.cz.

KONTAKT

Tel.: +420 739 072 642 v pracovní dny od 10h do 17h a také 1 hodinu před každou vycházkou 

E-mail: info@vychazkypraha.cz

Prahou s očima dokořán s.r.o.
Křivá 2627/15, 130 00  Praha 3

Podmínky použití