Prahou s očima dokořán

Z Cibulky až na Plzeňskou 

Poslední čtvrtinu 18. a počátek 19. století ovlivňuje osvícenství. Klade důraz na rozum, vědu, pravdivost. Výrazně se mění vztah nejen k člověku, ale i k přírodě, a to se projevuje v novém chápání krajiny.

V okolí Prahy vznikají rozsáhlé krajinářské parky. Ty jsou budovány důmyslně tak, aby návštěvník vstupoval do míst zdánlivě vytvořených přírodou. Dosud zemědělská a užitková krajina se změnila v krajinu výletní a okrasnou, která musela ovšem poskytovat nejen odpočinek, ale také potřebné poučení. Romantismus 1. poloviny 19. století pak připojuje historii, tajemno i exotiku.

V parcích bychom našli nejen zajímavé rostliny, ale i četné vodní prvky, sochy, altány, zříceniny, vyhlídkové věže. Na vycházce se projdeme parkem Leopolda Leonarda Thun-Hohensteina kolem původní usedlosti Cibulka.

Cestou na Plzeňskou pak mineme zahradní kolonie rodinných domů z 20. let a zajímavý funkcionalistický kostel sv. Jana Nepomuckého. Skončíme v místech, kde bývával filmový ateliér Kavalírka režiséra Karla Lamače.


Kde se sejdeme?

na zastávce autobusu 123 U Lesíka


Ukončení vycházky

v blízkosti zastávky MHD Kavalírka


Délka vycházky

přibližně 2 hodiny (cca 3 km)

Cena vstupenky:

200


Zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné 150 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let zdarma.


Platba u průvodce v hotovosti možná do naplnění vycházky za příplatek 50 Kč. Ke každé transakci účtuje GoOut servisní poplatek 15 Kč.